tv-zakupy.pl

Blog tematyczny o elektronice i technologii.

Rozrywka

Ile zarobił Kevin sam w domu? Dokładna kwota!

Ile zarobił Kevin sam w domu? Dokładna kwota!

Choć Kevin McCallister, główny bohater filmu „Home Alone” (pol. „Kevin sam w domu”), nie zarobił w naznaczonej przez chaos przygodzie jaką pokazuje nam film, to aktor go odgrywający – Macaulay Culkin, skorzystał na filmach z tej serii znacznie bardziej. Często rzucamy pytanie: ile zarobił Kevin sam w domu? Pora poznać dokładny wydatek zarobków w kultowym filmie.

Pierwotne zarobki Kevina z „Home Alone”

Macaulay Culkin, mający wtedy zaledwie 10 lat, dzięki roli Kevina McCallistera w kuracyjnej komedii „Home Alone” wpadł w oko ogólnej publiczności. Jak donoszą źródła, za swoją rolę w filmie Culkin otrzymał honorarium wynoszące 100 tysięcy dolarów. Nie jest to jednak kwota, która zrobiła z niego milionera jeszcze przed skończeniem dwóch lat.

Przychody z późniejszych reedycji i dystrybucji

Dopiero późniejsze reedycje i międzynarodowa dystrybucja filmów z serii „Home Alone” przyniosły Culkinowi prawdziwe zyski. Podejrzewa się, że na podstawie umowy licencyjnej, Culkin zarobił na tych operacjach między 2 a 4 miliony dolarów. To właśnie te dodatkowe zyski umocniły Culkinowi pozycję jednego z najbogatszych dziecięcych aktorów swojego pokolenia.

Reklamy i promocje związane z „Home Alone”

Gdy seria „Home Alone” stała się fenomenem na międzynarodowym rynku, rozpoczęły się liczne promocje i reklamy poświęcone tym filmom. Culkin jako główna twarz produkcji był naturalnym wyborem do przedstawiania tych kampanii. Łączne przychody z tych działań nie są znane, ale ocenia się, że mogły wynieść kilkaset tysięcy dolarów.

Skumulowany majątek Kevina z „Home Alone”

Po uwzględnieniu wszystkich tych elementów – zarobków z pierwotnej produkcji, późniejszych reedycji i dystrybucji oraz kampanii reklamowych – estymuje się, że łączny majątek Macaulaya Culkina z zarobiony dzięki filmom z „Home Alone” może wynieść od 4 do 6 milionów dolarów. Ale ta kwota to tylko szacunek, ponieważ pełna wartość umowy licencyjnej Culkina z producentami tych filmów nigdy nie była upubliczniona.

Dzięki swoim zarobkom z roli Kevina McCallistera, Culkin stał się milionerem jeszcze jako dziecko. Wprawdzie nie jest już tak aktywny w Hollywood jak w latach 90., ale wciąż korzysta z przychodów z royalty od „Home Alone”. Bez względu na to, ile dokładnie zarobił na tych filmach, jedno jest pewne – Macaulay Culkin na pewno nie musiał martwić się finansowo jak Kevin McCallister, który został sam w domu!

Udostępnij

O autorze

Redakcja tv-zakupy zajmuje się specjalistycznymi artykułami dotyczącymi elektroniki, zakupów i wszelkich gadżetów! Obserwuj nas, by wiedzieć więcej!